Pondelok /07.08./

féria

18.00 Strážske
+ Jozef a Mária Kusý
19.00 Brekov – výročná
+ Cyril Štofej

Utorok /08.08./

sv. Dominika, kňaza
spomienka

18.00 Strážske – výročná
+ Anton Balog
19.00 Pusté Čemerné

Streda /09.08./

sv. Terézie Benedikty z Kríža
sviatok

18.00 Strážske
+ Mikuláš a Mária Vaľo
19.00 Brekov
+ Michal a Helena Jurov

Štvrtok /10.08./

sv. Vavrinca, diakona a muč.
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre rodiny Michalko a Kišš
19.00 Krivošťany

Piatok /11.08./

sv. Kláry, panny
spomienka

18.00 Strážske
+ Zuzana Truchanová
19.00 Brekov
+ Michal a Mária Mihaľko

Sobota /12.08./

sv. Jany Františky de Chantal
spomienka

18.00 Strážske
+ Jozef Štefančík
15.00 Krivošťany – sobášny obrad

Nedeľa /13.08./

19. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.15 Strážske
ZBP pre Vladislava Ciganoca 

08.00 Brekov
ZBP pre Moniku Macinskú

09.15 Pusté Čemerné

10.30 Staré – odpustová slávnosť

  • KN č. 31 – Napätie v Jeruzaleme si vyžaduje zmierenie. – Rozlúčka so Štefanom Nosáľom. – Spomienka na sestru Zdenku Schelingovú. – Výročie zavraždenia francúzskeho kňaza Jacquesa Hamela. – Zavraždili mladého kolumbijského kňaza. – Cítil som sa ochraňovaný niekým mocnejším. – Detektory spôsobili napätie v Jeruzaleme. – Do Iraku priniesli mariánske sochy. – Vo Vatikáne hovorí po latinsky aj bankomat. – Rímske fontány ostali bez vody. – Mystické zážitky nás môžu hlbšie voviesť do reality. – Slnečné okuliare nie sú iba o móde. – Hviezdy nimi tajili svoju identitu. – Triedením odpadu chránime prírodu a zároveň chválime Boha. – Využitie prírody ako zelenej lekárničky. – Sú motivačné knihy vhodné pre kresťanov? – Katolícka univerzita bola na seminári v USA. – Kraj, ktorý rozhodne nie je Bohom zabudnutý. – Morský červ láme rekordy dlhovekosti. – Máme podpriemerné školstvo. – Pápež František stále viac dobýva twitter.
  • V nedeľu 13.08.2017 o 10.30 ste všetci srdečne pozvaní na odpustovú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie do susedného Starého, ktorej hlavným celebrantom a zároveň kazateľom bude tunajší duchovný otec.
  • Na farskej výveske oproti Lurdskej jaskyni si všimnite jednotlivé plagáty s ponukami a podrobným programom pre deti, mládež, rodiny i staršiu generáciu dôchodkárov, ktoré sa v rámci košickej arcidiecézy chystajú zrealizovať počas letných prázdnin vrátane dovolenkového obdobia s adresami prihlásenia.