Pondelok /20.11./

féria

18.00 Strážske
+ Marta Tothová
17.00 Brekov – pohrebná
+ Anna Kováčová

Utorok /21.11./

Obetovanie Panny Márie

18.00 Strážske
+ Tibor Geľatko
17.00 Krivošťany

Streda /22.11./

sv. Cecílie, panny a mučenice
spomienka

18.00 Strážske – detská
+ Mária Vaľovčíková

19.00 Strážske fara – pozvánka na modlitby otcov spojených s champions league

17.00 Brekov – detská
+ Michal a Veronika Ambro

Štvrtok /23.11./

sv. Klementa, pápeža a mučeníka i Kolumbána, opáta
spomienka

18.00 Strážske
+ z rodín Janovskej a Kanocovej
17.00 Pusté Čemerné

Piatok /24.11./

sv. Ondreja Dung-Laca, kňaza a spoločníkov, mučeníkov
spomienka

18.00 Strážske
+ Teodor a Anna Varchol
17.00 Brekov
+ Michal Slepák

Sobota /25.11./

sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice
spomienka

10.00 Košice celodiecézne rekolekcie

18.00 Strážske – mládežnícka
ZBP pre Antona Rímskeho

 

 

Nedeľa /26.11./

34. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Jolanu, Petra, Pavla a M. 

08.00 Brekov
ZBP pre Katarínu Lukčovú

09.30 Pusté Čemerné

  • KN č. 46 – Svätý Martin je príkladom žitého evanjelia. – Top lekárom sa stal ortopéd MUDr. Ján Kľoc z Prešova. – Na Bibliotéke nás prezentovali čerství Snúbenci. – Výlet cez hory ich mohol stáť slobodu. – Kríže sú v zozname kultúrneho dedičstva. – Potvrdili heroické čnosti pápeža Jána Pavla I. – Vatikán sa snaží o dialóg so Severnou Kóreou. – Zomrela 105-ročná rehoľná sestrička zo Slovenska. – Pápež František daroval kamión ovocia chudobným. – V Brazílii sa schyľuje k zákazu potratov. – Ústavný súd v Nemecku vyzval na zavedenie tretieho pohlavia. – Svätá omša nie je žiadne predstavenie. – Kam kráčaš, katolícka Cirkev na Slovensku. – Knižnice v Ríme ukrývajú nevyčísliteľné bohatstvo. – O používaní termínov zverenie a zasvätenie. – Vo Velehrade ocenili Hankove omšové víno. – Východné cirkvi sú kresťanským bohatstvom. – Keď zomiera dieťa, nestáva sa automaticky anjelikom. – Násilné úmrtia a vraždy kňazov boli nedávnou skutočnou realitou. – Kríž SDM putoval po Kube. – Povedala nie potratu a stala sa filmovou hviezdou.
  • Nasledujúca 34. nedeľa v období cez rok bude zároveň nedeľou Krista Kráľa a z tohto dôvodu budú pri všetkých nedeľných svätých omšiach pobožnosti Krista Kráľa spojené s Eucharistickým požehnaním