Pondelok /14.05./

sv. Mateja, apoštola
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre rodinu Daňovú
17.00 Brekov
+ Bohumil Doležal

Utorok /15.05./

féria

09.00 Vysoká nad Uhom – rekolekcie

18.00 Strážske
+ Jozef a Anna Lipovskí

17.00 Brekov – detská
+ Ján a Leona Lukčo
+ Ján a Anna Štofej

Streda /16.05./

 sv. Jána Nepomuckého, kňaza patrocínium filiálneho kostola Krivošťany
spomienka

18.00 Strážske – detská
+ Juraj Sabadoš
16.00–17.00 Krivošťany-sv.zmierenia

17.00 Krivošťany – Ipsa die

Štvrtok /17.05./

féria

18.00 Strážske
+ Michal, Žofia, Jozef a Anna
17.00 Pusté Čemerné

Piatok /18.05./

féria

18.00 Strážske
+ Michal a Verona Maťaš
17.00 Brekov
+ Marta Maďariková

Sobota /19.05./

féria

18.00 Strážske – mládežnícka
ZBP rodín Baloga a Meňovčík
09.00 stretnutie miništrantov v PO

Nedeľa /20.05./

Svätodušná nedeľa – Turíce

09.00 Strážske
ZBP pre rodiny Hudák a Kužma

10.30 Krivošťany – odpust. sláv.
Za veriacich celej farnosti 

08.00 Brekov
ZBP pre Jozefa Hermanovského

09.15 Pusté Čemerné

  • KN č. 19 – Podľa pápeža Františka je svätosť ukrytá v drobných gestách. – Slovensko navštívil americký kardinál Raymond Leo Burke. – Košickí dominikáni majú kópiu ikony Salus populi Romani. – Miništranti putovali do Šaštína. – Saleziánky mali celoslovenské stretnutie. – Turistickú sezónu na Orave otvorili svätou omšou. – V susednom Maďarsku blahorečili mučeníka komunizmu Jánoša Brennera a v Austrálii budú súdiť kardinála Georga Pella. – Mierový proces v Kórei zverili Panne Márii. – Maltézski rytieri majú nového veľmajstra. – Pápež František začal mariánsky mesiac máj v Divino Amore a vyjadril sa aj k úmrtiu Alfieho Evansa. – Svätý otec vysvetľoval význam krstu. – Všemohúcnosť nám Boh prejavuje odpúšťaním a milosrdenstvom. – Žena nezažije nič krajšie ako porodiť vlastné dieťa. – Overujme si informácie z úcty k svojím blízkym. – Ako rozpoznať falošné správy /fake news/. – Kňazi nie sú zvýhodnení oproti manželom. – Slovensko má nového pustovníka. – Viera v Boha pomohla odpustiť aj vraždu. – Pred P18 vyjde príručka pre mladých. – SDM v Prahe asi nebudú. – Téma, z ktorej neubúda. – Dokument o pápežovi.
  • Nasledujúcu Turíčnu nedeľu 20.05.2018 o 10.30 vás všetkých srdečne pozývame na ďalšiu odpustovú slávnosť sv. Jána Nepomuckého na najmenšiu filiálku do susedných Krivoštian, ktorej hlavným celebrantom a zároveň kazateľom bude tunajší novokňaz a zároveň okrúhly jubilant Mgr. Pavol Bujňák, kaplán Strážske.
  • Novénu k Duchu Svätému sa budeme spoločne modliť až do Turíc pred svätými omšami s litániami.
  • Počas prebiehajúceho mariánskeho mesiaca mája sa budeme pred začiatkom sv. omše modlievať mariánske litánie loretánske, na ktoré ste samozrejme všetci srdečne pozvaní i v rámci nedeľných pobožností