Pondelok /23.07./

sv. Brigity, rehoľníčky a spolupatrónky Európy
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre rodinu Makarovú
19.00 Brekov
+ z rodiny Tušajovej

Utorok /24.07./

sv. Charbela Makhlufa, kňaza
spomienka

18.00 Strážske
+ Pavol, Alžbeta, Pavol, Anna
17.00 Krivošťany

Streda /25.07./

sv. Jakuba, apoštola
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre Vladimíra Hudáka
19.00 Brekov
+ z rodín Hrinovej a Kulankovej

Štvrtok /26.07./

sv. Joachima a Anny, rodičov
spomienka

18.00 Strážske
+ Dušan a Anna Uhrínová
17.00 Pusté Čemerné

Piatok /27.07./

sv. Gorazda a spoločníkov
spomienka

18.00 Strážske
ZBP pre Bohuznámu Ivanu

19.00 Brekov
+ Marcela Danková

Sobota /28.07./

féria

15.00 Strážske – sobášna spn.
ZBP pre Róberta L. a Radku M.
 

 

Nedeľa /29.07./

17. nedeľa v cezročnom období

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Annu Kanciánovú 

08.00 Brekov
ZBP pre všetky Anny a Hany

09.15 Pusté Čemerné

10.45 Vinné, odpustová slávnosť

  • KN č. 28 – Mariánska hora v Levoči opäť privítala zástupy pútnikov. – V Bratislave sa chystá opäť pochod za život. – Biskupi reagujú na kauzu Coman. – Iba pravda nás vyslobodí. – Potreba krvi je počas letných mesiacov naozaj akútna. – Hlavy cirkví sa modlili za mier na Blízkom východe. – Vymenovali biskupa pre Slovákov v Toronte. – Česi sa zišli na Velehrade. – Katalánska Sagrada Família dostala Víťazný kríž. – Írska vláda chce reformovať Katolícku cirkev. – Aj pápeži majú vlastnú knižnicu. – Vďaka Anke Kolesárovej byť čistým dnes znamená byť štýlovým. – Anka Kolesárová by sa v týchto dňoch dožila 90 rokov. – Víťazí túžba byť lepší. – Levočská púť mení ľudské srdcia. – Slovenský pustovník slúži v horách Sicílie. – Obetným darom vo svätej omši má byť náš život. – Rodina Nepoškvrnenej sa opäť stretla pri Matke. – Rastúci záujem o absolventov znásobuje ich požiadavky. – Ukázali, ako sa bude vyučovať v budúcnosti. – Rezort školstva poslal peniaze na internáty. – Fotografie sú pozvaním na zamyslenie. – Do kín vstúpila nová rozprávka.
  • Na farskej výveske si všimnite nielen plagáty Arcidiecéznych pútí do Arcidiecéznej svätyne v Gaboltove s podrobným programom pre deti, mládež, rodiny i staršiu generáciu dôchodkárov, ktoré sa v rámci košickej arcidiecézy chystajú realizovať počas letných prázdnin vrátane dovolenkového obdobia.