Pondelok /26.11./

féria

18.00 Strážske – výročná
+ Pavlína a Jolana Karchňákové
17.00 Brekov – výročná
+ Mária Balážová

Utorok /27.11./

féria

18.00 Strážske
+ Ján Kirvej  
17.00 Krivošťany

Streda /28.11./

féria

18.00 Strážske – detská
ZBP pre Mareka a Jozefa Ečegi

19.00 modlitby otcov s ligou Majstrov

17.00 Brekov – detská
+ Michal, Anna, Michal a Valéria

Štvrtok /29.11./

féria

18.00 Strážske
+ Zuzana Truchanová
17.00 Pusté Čemerné

Piatok /30.11./

sv. Ondreja, apoštola a zároveň patróna KE-arcidiecézy
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre Jolanu, Petra a Pavla
17.00 Brekov
+ Ján Kováč

Sobota /01.12./

Vyhlásenie prípravného roku
3 svätých košických mučeníkov

09.00 Košice – fatimská sobota

10.00 Košice – katedrála – Dóm

18.00 Strážske – mládežnícka
+ Ján Šándor

 

Nedeľa /02.12./

1. adventná nedeľa

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
+ Ladislav Lipovský 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Máriu Poľakovú

  • KN č. 47 – Trnavská novéna je o mladých a v Košiciach si uctili svoju patrónku. – Ježiš Kristus je prítomný aj v psychoterapii. – Ilustrovaný Faust uzrel svetlo sveta. – Čím viac politici bijú do novinárov, tým viac ich novinári kritizujú. – Pomoc chudobným nie je módnou záležitosťou. – Vianočná výzdoba z piesku skrášli Vatikán. – Ratzingerova cena má nových laureátov. – Charis bude spájať charizmatickú obnovu. – Pápež František zavíta na jar do Maroka. – Pozor, aj klebety zabíjajú. – Ježiš Kristus je Kráľom pravdy. – Rádio Lumen už 14 rokov pracuje s rodinami. – Katolícke noviny sa zrodili v Pešti. – Trojička v Trnave oslavuje štvrťstoročie obnovy. – Nie je možné sedieť na dvoch stoličkách. – Pôvodne zamýšľal celú knihu ponurú a zadumanú. – Tím P18 vyzbieral vyše 30-tisíc eur. – Firmy chcú zamestnancov-vodičov. – Stala sa novou rozhlasovou bl. Annou. – Keď sa syndróm zmení na dar. – Bratislavská lýra menila hudobnú scénu.
  • V priebehu nasledujúceho týždňa nahláste chorých na spoveď pred sviatkami v sákristiách kostolov.
  • Nasledujúcu 1. adventnú nedeľu podporíme zbierkou Slovenskú katolícku charitu a zároveň pri všetkých sv. omšiach požehnáme adventné vence dúfajúc, že sa pri nich počas celého Adventu budeme totiž pravidelne stretávať nielen v kostoloch celej našej farnosti, ale predovšetkým i doma vo vlastných rodinách.
  • Ponuka detských bavlnených  obliečok s kresťanským motívom  – Pod Tvoju ochranu… Viac info tu