Pondelok /01.07./

féria

18.00 Strážske
ZBP pre rodinu Magyarovú
 

Utorok /02.07./

Sviatok Navštívenia Panny Márie

18.00 Strážske
ZBP pre Pavla a Kristínku  
19.00 Brekov
+ Milan Jurov

Streda /03.07./

sv. Tomáša, apoštola
sviatok

18.00 Strážske
+ František a Emil Polačik  
19.00 Brekov
+ Cyril Štofej

Štvrtok /04.07./

féria

18.00 Strážske – výročná
+ Pavol Klacik
17.00 Krivošťany – výročná
+ Milan Lukčo

Piatok /05.07./

Slávnosť sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
+ Ladislav a Mária Kusý

08.00 Brekov
+ Margita Michalková

09.30 Pusté Čemerné – cintorín

Sobota /06.07./

sv. Márie Goretti, panny a mučenice
spomienka

08.00 Strážske s večeradlom
+ Miloslava Dupaľová
18.00 Pusté Čemerné – cintorín

Nedeľa /07.07./

14. nedeľa v cezročnom období

08.00 Krivošťany

09.15 Strážske
ZBP pre Michala Kováča 

10.30 Brekov
ZBP pre rodinu Ondreja Bartka
  • KN č. 26 – Katolícke noviny opäť štartujú letné súťaže. – Nepočujúci putovali do Levoče a Košice ožili Eucharistickou procesiou. – Jeanovo Vanierovo posolstvo na Slovensku je stále živé. – Pápež František oznámil tému stretnutia mládeže v Lisabone, navštívil Neapol a v Ríme slávil „oltáriky“. – Pápežská nadácia vyzbierala 111 miliónov eur. – Eutanázia už aj v Austrálii. – Duch Svätý pomáha svedčiť o moci Božej lásky. – Najsvätejšie Srdce Ježišovo je pre kresťana istotou. – Prípad kostola v Riečnici mal šťastné finále. – Chrám nemožno uzavrieť do muzeality. – Znamenie kríža nie je lacným gestom. – Ocenili nemocnicu milosrdných bratov. – Lukov Dvor pri NR ponúka vnútorné uzdravenie. – O učiteľa Slovenska zabojovalo 70 pedagógov. – Denníky stále nevyšli z módy. – Psia duša je aj o ľudskej duši. – Fotografia môže byť svedomím ľudstva.
  • Upozorňujeme veriacich zvlášť vyššieho veku, aby si dali pozor na rôznych podvodníkov, ktorí sa usilujú vylákať od nich peniaze pod rôznymi zámienkami ako je odškodnenie osôb pre škodu spôsobenú ich príbuznými, uskutočnenie veľmi výhodného obchodu, vrátenie preplatkov, uzatvorenie poistiek a podobne. Vždy je potrebné overiť pravosť týchto osôb, nejednať s nimi osamote, ale zavolať príbuzného, nevpúšťať do domu, či bytu cudzích ľudí, nemeniť peniaze cudzím ľuďom a byť veľmi opatrní v kontakte s cudzincami!!!