Pondelok /15.07./

sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi
spomienka

18.00 Strážske
+ Michal a Bernardína Kizling
19.00 Brekov
+ Ján, Helena, Jozef a Božena H.

Utorok /16.07./

Panny Márie Karmelskej
spomienka

07.00 Strážske
+ Jozef a Pavlína Sabo  
08.00 Krivošťany

Streda /17.07./

sv. Andreja – Svorada a Benedikta, pustovníkov
spomienka

07.00 Strážske
+ Jozef a Mária Štefanovský  
08.00 Brekov
+ Jozef Nemec

Štvrtok /18.07./

féria

07.00 Strážske
+ z rod. Meňovčíkovej i Tkáčovej
08.00 Pusté Čemerné – cintorín

Piatok /19.07./

féria

18.00 Strážske
+ z rodiny Micíkovej
19.00 Brekov
+ Pavol, Mária a Ján Baláž

Sobota /20.07./

féria

08.00 Strážske
+ Michal Tušek
+ z rodín Tušekovej a Olejárovej
Odpustový víkend v diecéznej svätyni v Gaboltove

 a zároveň

Festival nádeje v Hatalove 14.00

Nedeľa /21.07./

16. nedeľa v cezročnom období

08.00 Krivošťany

09.00 Strážske
ZBP pre Róberta Lokšíka s rod. 

10.00 Brekov
ZBP pre Sabínu Krajčovú

11.00 Pusté Čemerné – cintorín

  • KN č. 28 – V Hronskom Beňadiku pribudla nová bazilika. – Do Šaštína opäť putovali motorkári. – V Badíne predstavili slovenský preklad Christus vivit. – Po rokoch majú v Banskej Štiavnici novokňazov. – Aj KN prehĺbili cyrilo-metodskú tradíciu. – Patróni rímskej cirkvi sú očitými svedkami Ježiša Krista. – Vatikán zareagoval na situáciu v Číne. – Ruténska eparchia Parma jubilovala. – Potrebujeme prehodnotiť právny pohľad na potrat. – Štyri črty dobrého kresťana. – Vyberajme z duchovného odkazu sv. Cyrila a sv. Metoda. – Sväté omše majú na družstve i v kaštieli. – Svetoznámy režisér Franco Zeffireli vniesol do filmového sveta renesanciu. – Matka milosrdenstva je autentické označenie. – V Lesnom hodnotili a požehnali víno. – V Nitre sa na seminaristov z Badína tešia. – Učitelia majú so žiakmi dobré vzťahy. – Do Levoče pešo aj na bicykli.
  • Nasledujúci víkend sa môžete zúčastniť Arcidiecéznej púte v Arcidiecéznej svätyni v Gaboltove.
  • Prípadne využiť alternatívu Festivalu nádeje na amfiteátri v neďalekom Hatalove 20.07.2019 od 14.00.
  • Na farskej výveske si všimnite nielen plagáty ďalších prázdninových Arcidiecéznych pútí do Arcidiecéznej svätyne v Gaboltove, ale i dôležité upozornenie pre divákov, ktorí TV LUX sledujú cez anténu.