Pondelok /14.09./

Povýšenie Svätého Kríža

18.00 Strážske
+ Ľubica, Michal, Anna Baán

17.00 Brekov
+ Andrej a Mária Balog

Utorok /15.09./

Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska

09.00 Krivošťany

10.30 Strážske – cintorín, odpust
ZBP pre rodinu Kopáčových
ZBP pre Milana Ciganoca  

08.00 Brekov
ZBP pre Jozefa Bracha

09.15 Pusté Čemerné

Streda /16.09./

sv. Kornélia, pápeža a Cypriána, biskupa, mučeníkov
spomienka

18.00 Strážske
+ Pavol, Jozefína, Pavol Oblažný

17.00 Brekov
+ Irena Nemcová

Štvrtok /17.09./

féria

07.00 Strážske
+ z rodín Baníkovej a Kozárovej

 

 

Piatok /18.09./

féria

18.00 Strážske
+ Mária Kolibabová

17.00 Brekov – výročná
+ Terézia Flašíková

Sobota /19.09./

féria

18.00 Strážske s plat. Nedele
+ Ján a Helena Sabol

 

Nedeľa /20.09./

25. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Michaelu Kižikovú 

08.00 Brekov
ZBP pre Bohuznámu rodinu

09.30 Pusté Čemerné

  • KN č. 37 – SSV oslavuje jubileum 150 rokov. – V Topoľčanoch si uctili Pannu Máriu a na Studničke je už 30 rokov Bazilikou minor. – Provinciál saleziánov sa ujal úradu v Žiline. – V Poprade odhalili sochu patrónovi mesta. – Biskupa Gojdiča vyznamenali štátnym ocenením. – Pápež František navštívi Assisi a jeho vyslanec Pietro Parolin povzbudil Libanon. – Biskupi v USA kritizujú trest smrti. – Emeritný pápež Benedikt XVI. sa stal najstarším pápežom v dejinách. – Pandémia urýchlila odkresťančenie Európy. – Solidarita je cestou z krízy. – Klebety sú horšie než koronavírus. – Eucharistia je hlboké spojenie s Bohom. – Aj moderný svet potrebuje kňazské povolania. – Slávny rodák kardinál Alexander Rudnay na svoje korene nezabudol. – Aj dnes má SSV nadšených šíriteľov. – Bohoslužobné predmety čistíme v duchu úcty. – Dominikánky si v Košiciach zvolili nové vedenie. – Túžili po deťoch a dostali omnoho viac. – Okolie Podhájskej ponúka veľa prekvapení. – Ako drobné skutky lásky menia tvárnosť sveta. – Zlož svoju starosť na Pána, On sa už postará.
  • V utorok 15.09.2020 na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie ste opäť srdečne pozvaní na cintorín ku kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na odpustovú slávnosť na farskej úrovni v réžii kaplána Ľ. Juraška.