Pondelok /13.07./

féria

18.00 Strážske
ZBP pre Vladimíra Baču
19.00 Brekov  

+ Ján, Mária a Matej Porvažník

Utorok /14.07./

féria

07.00 Strážske
+ z rodín Šubertovej a Širovej  
08.00 Krivošťany

Streda /15.07./

sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi
spomienka

18.00 Strážske – výročná
+ Rozália Sivčová
19.00 Brekov
+ Michal a Mária Baník

Štvrtok /16.07./

Panny Márie Karmelskej
spomienka

07.00 Strážske
+ Helena Veselá
08.00 Pusté Čemerné

Piatok /17.07./

Andreja – Svorada a Benedikta, pustovníkov
spomienka

18.00 Strážske
ZBP pre Helenu Baníkovú
19.00 Brekov
+ Ľudmila Bendová

Sobota /18.07./

féria

18.00 Strážske s plat. nedele

+ Jozef a Mária Štefanovský

 

Nedeľa /19.07./

16. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Jaroslava Šimka 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Františka Kokošku

  • KN č. 28 – Pokračujme v misii solúnskych bratov. – Nitra a Terchová žili solúnskymi bratmi. – Katolícka univerzita oslávila 20 rokov. – Na Mariánskej hore v Levoči zachovali vernosť. – Dovidenia škola. – Otvorili barcelonskú Sagradu Familiu. – Dajme si pozor na cenzúru histórie. – Pápež František podporil svetový potravinový program. – Vychádza lexikón biskupov rakúskej monarchie. – Parížsky arcibiskup Mons. Michel Aupetit skritizoval návrh zákona o bioetike. – Zomrel rodný brat emeritného pápeža, zbormajster Georg Ratzinger. – Bol mi veľmi sympatický. – Sväté písmo uchováva Božie slovo. – Stredoveká atmosféra znovu láka. – Krížovkári svojimi výtvormi tešia ľudí a zároveň precvičujú hlavy. – Púťou prehĺbiť svoj vzťah s Bohom. – Otvoril srdce pre každého. – Súčasný človek potrebuje zažiť kňazov ako služobníkov. – Putujte po svätojakubských cestách. – Tvorí slovenské drevenice ako na dlani. – Denníky, v ktorých možno nájdete samých seba. – Okrúhle múry rotundy pamätajú kristianizáciu v Európe. – Bjorn Borg versus John McEnroe.
  • Tohtoročné tradičné arcidiecézne púte sa kvôli obmedzeniam spôsobeným „koronavírusom“ bohužiaľ budú konať len na farských úrovniach. Individuálne a samostatne si však tieto púte môžete vykonať buď samy alebo ako rodinky, či v menších skupinkách pútnikov