Pondelok /20.07./

sv. Apolinára, biskupa a muč.
spomienka

18.00 Strážske
+ Vladimír Hajíček
19.00 Brekov – výročná
+ Kristína Piskorová

Utorok /21.07./

sv. Vavrinca z Brindisi, kňaza
spomienka

07.00 Strážske
+ Michal Tušek  
08.00 Pusté Čemerné

Streda /22.07./

sv. Márie Magdalény
sviatok

18.00 Strážske
ZBP pre Máriu Horvátovú
19.00 Brekov
+ Vladimír Hajíček

Štvrtok /23.07./

sv. Brigity, rehoľníčky
sviatok

07.00 Strážske
+ z rodín Havrilovej i Slepákovej
08.00 Krivošťany

Piatok /24.07./

sv. Šarbela Makhlufa, kňaza
spomienka

18.00 Strážske
ZBP pre Miroslava a Martu P.
19.00 Brekov
+ z rod. Klajbanovej a Mihaľkovej

Sobota /25.07./

sv. Jakuba, apoštola
sviatok

18.00 Strážske s plat. nedele
ZBP pre Adriána Mariniča
 

Nedeľa /26.07./

17. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Jozefa a rodinu Daňovú 

08.00 Brekov
ZBP pre Rudolfa a Máriu Geroví

09.30 Pusté Čemerné

  • KN č. 29 – Panna Mária je príkladom aj dnes. – Organizátori národného pochodu za život vyzvali na zlepšenie ochrany života. – Odovzdali petíciu za zákaz hazardu v Bratislave. – Rušňovodiči zachránili Božie muky. – Výstava o sv. Jánovi Pavlovi II. poputuje po Slovensku. – Emeritný pápež Benedikt XVI. sledoval bratov pohreb cez internet. – Boli rodní bratia aj najbližší priatelia. – Turecko zmenilo kresťanský chrám Hagia Sofia na mešitu. – Vatikánski lekári úspešne oddelili siamské dvojčatá. – Pápež Ján Pavol II. bol pastierom, ktorý miloval ľudí. – Predseda Konferencie slovenského kléru v USA sa stal administrátorom diecézy. – Po hriechu dávaš príležitosť na pokánie. – Leto doma je viac než len inšpiratívne. – Diplomacia je diskrétne umenie hľadať kompromisy. – Dôležitá je úprimná súčinnosť. – Komunistický režim ho najprv chválil a potom mučil. – Vydajte sa vlakom srdcom domoviny. – Enrico Morricone naplnil svoju misiu.
  • Tohtoročné tradičné arcidiecézne púte sa kvôli obmedzeniam spôsobeným „koronavírusom“ bohužiaľ budú konať len na farských úrovniach. Individuálne a samostatne si však tieto púte môžete vykonať buď samy alebo ako rodinky, či v menších skupinkách pútnikov do arcidiecéznych svätýň. Vďaka.