+ Ján, Mária, Štefan Horvát
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

+ Juraj, Helena, Milan, Mária J.

sv. Patrika, biskupa

+ Ľubica, Anna, Michal Baán

sv. Cyrila Jeruzalemského, biskupa a učiteľa Cirkvi

ZBP pre Júliu Valiskovú

sv. Jozefa, ženícha Panny Márie a pestúna Pána Ježiša

ZBP pre Kvetavu Oblažnú

18.00 Strážske – s plat. Nedele
ZBP pre Jozefa s rodinou

5. pôstna nedeľa

ZBP pre Branislava Hudáka
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.
  • KN č. 10 – KBS pozýva pomôcť prenasledovaným kresťanom. – Cirkev vníma nespokojnosť s dlhodobo pretrvávajúcim zákazom bohoslužieb. – Pápež František absolvoval historickú návštevu Iraku, ktorého návšteva ukázala, že sme všetci bratia. – Pontifikáty, ktoré menia dejiny Cirkvi i sveta. – Pápež je však len jeden. – Opätovne vystavia Turínske plátno. – Českí veriaci budú mať nového blahoslaveného. – Boží štýl je blízkosť, súcit a neha. – Kde čerpať duchovnú radosť. – Viera bola pre ich postoj smerodajná. – Čo Pán Boh riadi, dobre riadi. – Tajomné odmietnutie Ježiša. – Združenie slovenských katolíkov v USA si pripomína 110 rokov existencie. – Spása je dar, čo znamená Božiu blízkosť. – Rozhliadnime sa po Slovensku. – Prežila rakovinu a teraz poletí do vesmíru. – V atribútoch sv. Jozefa sa odrážajú jeho čnosti a zároveň akčnosť.
  • Katolícku charitu bude možné podporiť počas celého pôstneho obdobia buď finančným príspevkom priamo na účet alebo poštovým poukazom či načítaním QR kódu v mobilnej aplikácii. Vopred vrelá vďaka.
  • Pobožnosti krížových ciest budú aspoň zatiaľ v súkromnej réžii v kruhu rodín s katolíckymi médiami.
  • Plnomocné odpustky možno tento rok získať na spôsob chorých a imobilných nábožným čítaním a zároveň rozjímaním o Ježišovom umučení a tiež známou modlitbou: „Dobrý a preláskavý Ježišu Kriste.“