Pondelok /23.08./

sv. Ruženy Limskej, panny
spomienka

18.00 Strážske
+ Jana Piskor a Viera Ferenc
19.00 Brekov – výročná
+ Adolf Nožka

Utorok /24.08./

sv. Bartolomeja, apoštola
sviatok

18.00 Strážske
+ Gustáv a Sabína Zubaľ
17.00 Pusté Čemerné

Streda /25.08./

féria

07.00 Strážske
+ Juraj, Emil, Kamil a Ján
18.00 Brekov
+ Jozef a Anton Brach

Štvrtok /26.08./

féria

18.00 Strážske
+ Jana Kačmárová
17.00 Krivošťany

Piatok /27.08./

sv. Moniky, matky Augustína
spomienka

18.00 Strážske
+ Marián Ciganoc
15.30 Krivošťany – sobáš. obrad
ZBP pre Martina a Dianu Hirjak

19.00 Brekov
+ z rod. Klajbanovej a Mihaľkovej

Sobota /28.08./

sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi
spomienka

18.00 Strážske s plat. Nedele
ZBP pre rodiny Dupaľ a Sleziak
15.30 Brekov – sobášna spn.
ZBP pre Rolanda a Dianu Miker

Nedeľa /29.08./

  22. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre manželov Misárových 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Ruženu Mihaľkovú

  • KN č. 33 – Začala sa duchovná príprava na návštevu pápeža Františka, ktorého spoznajme podľa možnosti aj osobne. – Mariánski pútnici sa zišli na kalvárii v Nitre a ctitelia sv. Filomény putovali do Spišského Podhradia. – Nedávno zomrel apoštolský vizitátor Medjugoria, Mons. Henryk Hoser. – Pápež František sa modlí za obyvateľov Haiti. – Japonci sa tešia na paralympiádu. – Francúzsko sa spamätáva z vraždy rehoľného kňaza. – Rehoľné sestry neopustia núdznych v Kábule. – Členkami pápežskej akadémie vied sa stali i laureátky Nobelovej ceny. – Naplnenie Božieho prisľúbenia je v Ježišovi Kristovi. – Eucharistia ako pozvanie priznaných hriešnikov. – Farnosť v Žiline-Závodí sa zrodila z nadšenia. – Rodičia ukrývali kňazov i bohoslovcov. – Delegácia i licencia má svoje opodstatnenie. – Intenzívne vnímame pápežovu lásku k nám Slovákom. – Pápež František sa prihovára rečou zrozumiteľnou pre všetkých. – Carlo Acutis má svoju vitráž.
  • Od piatka 13.08.2021 je spustená oficiálna online registrácia účastníkov na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka na Slovensku. Organizátori ju spustili mesiac pred návštevou na internetovej stránke navstevapapeza.sk. Prihlásiť sa možno do Košíc, Prešova i Šaštína. Pastoračná návšteva pápeža Františka na Slovensku sa bude niesť v znamení motta: „ S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom.“