Zúčastniť sa na Eucharistii znamená „nechať sa formovať Božím slovom, posilniť sa“ a „vzdávať vďaku“, vysvetlil Lev XIV. počas generálnej audiencie v stredu 24. júna vo štvrtej katechéze venovanej Konštitúcii Sacrosanctum Concilium. „Eucharistia nás učí prijať životný štýl samotného Pána Ježiša, ktorý sa vyznačuje nezištným darovaním seba samého,“ konštatoval pápež, je to „chlieb na ceste, ktorý nás vedie do nebeskej vlasti.“









