Stredobodom zasadania kardinálov v sobotu 27. júna dopoludnia bola potreba zefektívniť pápežove výzvy k mieru tým, že si ich osvojíme a budeme ich rozvíjať v diecézach, a zamyslenie sa nad rastúcim nedostatkom zmysluplných vzťahov a nad prehnaným individualizmom v spoločnosti. Lev XIV. sa zúčastnil na začiatku zasadnutia a vrátil sa ešte pred prednesením správ jednotlivých skupín, aby následne viedol záverečnú modlitbu.









