Pondelok /08.06./

féria

18.00 Strážske – detská
+ Ján, Jozef, Mária Kusý

Po sv. omši stretnutie rodičov detí!!!

17.00 Brekov
+ Juraj, Irena, Daniela Klajbanová

Utorok /09.06./

sv. Efréma, diakona a učiteľa Cirkvi
spomienka

07.00 Strážske
+ Ján Roško a z rodiny Veľasovej  
 

 

Streda /10.06./

féria

18.00 Strážske – seniorská
ZBP pre Adriána Grigeľa
17.00 Brekov – seniorská
+ Václav Benda

Štvrtok /11.06./

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi

17.00 Krivošťany

18.15 Strážske – bez oltárikov
ZBP pre Petra a Katarínu Dubiak

17.00 Pusté Čemerné

18.15 Brekov – bez oltárikov
ZBP pre Alžbetu, Zuzanu, Mateja

Piatok /12.06./

féria

18.00 Strážske – mládežnícka
+ Ján a Mária Duda
17.00 Brekov – mládežnícka
+ Anna Nemcová

Sobota /13.06./

sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi
spomienka

18.00 Strážske – seniorská
+ Anton Balog
    

17.00 Brekov – seniorská
+ Sabína Mihaľková

 

Nedeľa /14.06./

11. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre rodiny Lecko a Roháľ 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Emíliu Boberovú

  • KN č. 23 – Žiaci opäť zasadli do školských lavíc, hoci v obmedzenom režime. – Deťom je potrebné vrátiť učebný režim. – Nemusíme sa obávať prísť do kostola. – Nech nás Duch Svätý vedie k dôvere vrátiť sa do chrámu. – Korona kríza potrápila aj matky v núdzi. – Pápež František sa modlil posvätný ruženec a slávil Turíce. – V susednom Poľsku zaviedli nové pravidlá prípravy na manželstvo. – Modlitba priťahuje Božiu moc. – Charles de Foucauld bude svätorečený. – Kardinál Muller obhajuje deklaráciu o bratstve. – Ježiš Kristus je najvyšší a večný kňaz. – Najohrozenejší sú tí najmenší. – Herecká rola Vysokých Tatier doma i v zahraničí. – Čítajme, čo nám osoží. – Európa, oživ vlastné korene. – Aj dosky ochotníckych divadiel znamenajú svet. – Fatimský príbeh predstavia v novom filme. – Šuňavská vzbura šokuje krutou brutalitou.
  • Výberové konanie ABú Košice – majetkový referent
  • Termín slávnosti 1. svätého prijímania v rámci farnosti vyzerá byť aktuálny poslednú júnovú nedeľu 06.2020 o 10.30 vo farskom kostole v Strážskom, viac sa dozviete na stretnutí rodičov v pondelok večer.
  • Vo štvrtok 11.06.2020 budeme sláviť slávnosť Božieho Tela i Krvi tento rok však bohužiaľ bez oltárikov vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu, ktorá sa síce postupne zlepšuje, no stále ešte nie je celkom priaznivá.