sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi

+ Ján a Anna Antolík

Panny Márie Guadalupskej

17.15 večeradlo s Pannou Máriou

18.00 Strážske – seniorská spn.
+ Jozef a Mária Kusý

16.15 večeradlo s Pannou Máriou

17.00 Brekov – seniorská spn.
+ z rodín Mihaľkovej a Štofejovej

3. adventná nedeľa

ZBP pre Jána a Helenu Dzurilla

ZBP pre Matúša Bobera

• KN č. 49 – Podpora Poľska v obhajobe práva na život. – V Košiciach si pripomenuli sviatok svojho patróna sv. Ondreja a Slovensko si červenou farbou mučeníckej krvi pripomenulo prenasledovaných a trpiacich kresťanov vo svete. – Pápež František v Ríme kreoval 13 nových kardinálov. – Pannu Máriu Guadalupskú si veriaci Latinskej Ameriky uctia doma vo svojich príbytkoch. – V Afrike i Ázii postupne rastie počet kňazov. – Nové vakcíny nie sú morálne závadné. – Cirkev nie je nejaký dobročinný spolok. – Dohoda s Čínou má pastoračný cieľ. – Múdrosť a nádej do nastávajúcich sychravých i slnečných dní. – Kresťanský filatelista šíri duchovné posolstvo. – Mikuláš naozaj existuje, stretli sme ho. – Ľudský duch je upriamený na hľadanie Boha. – V biblických číslach nehľadajme historickú presnosť. – Mladí vedátori opäť ukázali svoje schopnosti.
  • Nasledujúci týždeň budú v stredu, piatok a sobotu zimné kántrové dni. Záväzný je však iba jeden deň. Obsahom je príchod Kristovho kráľovstva do rodín, duchovná obnova rodín, spravodlivosť a pokoj vo svete.
  • Podľa zvyku i v tomto roku sa bude v nasledujúcich dňoch v sakristii kostola vyberať „rokovina“ – teda prémia ako prejav vďačnosti pre tých, ktorí nám každoročne slúžia a starajú sa o údržbu i zveľadenie a hlavne prevádzku farského či filiálnych kostolov a už v predstihu všetkým za všetko Pán Boh zaplať.