Pondelok /17.05./

féria

18.00 Strážske
+ z rodín Jurovej a Misárovej
17.00 Brekov – výročná – detská
+ Helena Dudová

Utorok /18.05./

féria

18.00 Strážske
+ z rodín Holej, Servista, Tušek
17.00 Pusté Čemerné

Streda /19.05./

féria

18.00 Strážske – detská
+ Jana Piskorová
17.00 Brekov
+ Marta Maďariková

Štvrtok /20.05./

féria

18.00 Strážske
+ Jozef, Anna, Ladislav Lipovský
17.00 Krivošťany

Piatok /21.05./

féria

18.00 Strážske
ZBP pre Janu Lackovú s rodinou
17.00 Brekov – pohrebná
+ Martin Miľo

Sobota /22.05./

sv. Rity z Cascie, rehoľníčky
spomienka

17.00 večeradlo s Pannou Máriou

18.00 Strážske – seniorská spn.
ZBP pre Alenu Šalamonovú

16.00 večeradlo s Pannou Máriou

17.00 Brekov – seniorská spn.
+ Michal, Valéria, Michal, Anna S

Nedeľa /23.05./

Svätodušná nedeľa – Turíce

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Martu Sabadošovú 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Jozefa Pavlíka

  • KN č. 19 – Ďakujeme mamám za ich obetavú lásku. – Po rekonštrukcii požehnali hrušovskú kalváriu. – Rada KBS pre rodinu má nového tajomníka. – Diecézy sa spojili v príprave na manželstvo. – Cirkvi by mohli byť subjektami územnej spolupráce. – Zomrel legenda slovenskej prekladateľskej tvorby, básnik Viliam Turčány. – Od atentátu na pápeža Jána Pavla II. uplynulo už 40 rokov. – Cirkev bude mať sedem nových svätých a katolícka cirkev v Indii pomáha v prvej línii. – Komunita v Taizé sa znova otvorila. – Vyslanec pre náboženskú slobodu je z Cypru. – V kontemplácii netreba veľa slov. – Kresťanské médiá napĺňajú Ježišove slová pri nanebovystúpení. – Svätá omša nie je divadlo. – V Saudskej Arábii možno bude stáť kresťanský kostol. – Muž sa otcom stáva a nie rodí. – Vnímať skutočnú krásu manželstva. – Postoj pápežov k médiám sa stáročiami menil. – Médiá nám neškodia, ubližujeme si sami ich chybným používaním. – Veda a viera majú odpovedať na celkom iné otázky. – Žijúca česká herecká legenda Jirina Bohdalová oslavuje deväťdesiatku.
  • Novénu k Duchu Svätému sa budeme spoločne modliť až do Turíčnej nedele 23.05.2021, kedy zároveň kvôli odpustovým slávnostiam prebehne presunutá zbierka na podporu katolíckych médií TV Lux a Lumen.
  • Počas celého veľkonočného obdobia sa namiesto modlitby „Anjel Pána“, modlíme „Raduj sa, nebies Kráľovná“ a počas mariánskeho mesiaca mája sa pred svätou omšou budeme modlievať litánie loretánske.