sv. Terézie Benedikty z Kríža, panny a mučenice

+ Zuzana Truchanová
+ Cyril Štofej

sv. Vavrinca, diakona a muč.

+ Ján a Silvia Dzurjaško

sv. Kláry, panny

+ Ján, Helena, Michal Perháč
+ Michal, Mária, Milan, Marta M.

sv. Jany Františky de Chantal

+ Juraj Kusý

sv. Ponciána a Hipolyta, muč.

+ Zlatica Behúnová
15.00 Brekov – sobášna
ZBP pre Reného a Nikolu Sabó

sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, kňaza a mučeníka

18.00 Strážske s plat. slávnosti
+ Marián Baán
17.00 Brekov s plat. slávnosti
+ Štefan a Anna Šuľak

Slávnosť Nanebovzatia P. Márie

ZBP pre rodinu Petra Dzurillu

ZBP pre Miroslava Pohanku

• KN č. 31 – Fakultatívny výlet pre pápeža. – Na žitnom ostrove požehnali novú cirkevnú školu. – Tešíme sa zo slovenských olympionikov. – Tresty problémy nevyriešia. – Starí rodičia sú vzácne kúsky chleba. – Čína má nového biskupa a Vietnam prekypuje kňazskými povolaniami. – Emeritný pápež Benedikt XVI. hovorí kriticky o Cirkvi v Nemecku. – Otvára sa kurz pre budúcich postulátorov. – Pápežove slová, ktoré otvorili dvere dialógu. – Vrch Tábor bol svedkom Božej slávy. – Svätého Jozefa majú radi aj za hranicami. – Pán premieňa Dobročanov na lepších ľudí. – Ak by prežili to, čo ja, neváhali by ani minútu. – Hanbiť sa pred Bohom je milosť. – Slúžili zádušnú svätú omšu za biskupa Mons. Štefana Sečku a vyprosovali spásu duše svojmu pastierovi. – Pápež je autentický a od mladých žiada to isté. – Mládež potrebuje nájsť zmysluplnosť života. – Do vesmíru sa pozrel tínedžer. – Mladí sa modlia za chorého vladyku Milana Chautura. – Medaila i medailón zdobia filipínsku vzpieračku. – Príhovor Panny Márie pomáha rozväzovať ľudské životné uzly.
  • V nedeľu 15.08.2021 o 10.30 sme opäť nielen obaja srdečne pozvaní na odpustovú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie do susednej farnosti Staré pre zmenu v réžii tunajšieho kaplána Ľuboša Juraška.