Pondelok /13.09./

sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi
spomienka

18.00 Strážske
+ František a Mária Kolesár
17.00 Brekov
+ Michal a Alžbeta Kyslan

Utorok /14.09./

Povýšenie Svätého Kríža

18.00 Strážske
+ Michal,Anna Kyslan,Ján Knap
Po sv. omši požehnanie nového kríža
 

 

Streda /15.09./

 Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska

08.00 Krivošťany

09.00 Strážske – kostol, odpust
ZBP pre rodinu Petra Brejdu

08.00 Pusté Čemerné

09.00 Brekov
ZBP pre Ladislava Drančáka

Štvrtok /16.09./

sv. Kornélia, pápeža a Cypriána, biskupa, mučeníkov
spomienka

07.00 Strážske
+ Daniel Ciganoc
 

 

Piatok /17.09./

féria

18.00 Strážske
ZBP pre Jolanu Megelovú s rod.
17.00 Brekov – pohrebná
+ Ambróz Porvažník

Sobota /18.09./

féria

18.15 Strážske s plat. Nedele
ZBP pre Pavla Gubu s rodinou
17.00 Pusté Čemerné spn.

Nedeľa /19.09./

  25. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.15 Strážske
ZBP pre Gabriela Bána s rodinou 

10.30 Brekov
ZBP pre rodinu Slepákovú
  • KN č. 36 – Pápež František prichádza na Slovensko. – Na podujatia s pápežom Františkom sa dostane každý v režime OTP. – Ako sa zapojiť do gréckokatolíckej liturgie. – Veža, tu Pastier jeden. – Pápež na svojich európskych cestách zjednocoval i kritizoval. – Za koho ma pokladajú ľudia. – Pápež František blahorečil aj dvoch Slovákov. – Svätými sa stali deti, manželia i pápeži. – Šaštín-Stráže je malá farnosť s veľkou bazilikou. – Oslovenie Svätý Otec symbolizuje úctu k úradu. – Liturgia vyjadruje radosť aj zjednotenie s hlavou Cirkvi. – Pápežova návšteva je darom, ktorý treba len s láskou prijať. – Slovenská rehoľníčka žije v pápežovej vlasti. – Slovenská pápežská hymna je špeciálna. – Pápež František je ľudský v tom najkrajšom zmysle slova.
  • Nasledujúci týždeň sa podľa možností od pondelka do stredy osobne zúčastnime alebo aspoň cez katolícke médiá sledujme priame prenosy z konkrétnych miest návštevy pápeža Františka na Slovensku.
  • V stredu 15.09.2021 na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska ste všetci srdečne pozvaní na odpustovú slávnosť, ktorej hlavným kazateľom bude nový gr. kat. kaplán v Strážskom, o. Vladimír Hubler, pre zmenu do farského kostola kvôli následnému sledovaniu prenosu pápežskej návštevy.