Pondelok /16.11./

sv. Margity Škótskej a Gertrúdy, panny
spomienka

18.00 Strážske
+ z rodiny Tušekovej
17.00 Brekov – detská
+ z rodín Lukčovej a Nemcovej

Utorok /17.11./

sv. Alžbety Uhorskej, rehoľ.
spomienka

18.00 Strážske
+ z rodín Babjak, Holej a Rohaľ  
17.00 Krivošťany

Streda /18.11./

féria

18.00 Strážske – detská
+ Štefan, Mária, Michal, Pavol Ď.
17.00 Brekov
+ Ľudmila Havrilová

Štvrtok /19.11./

féria

18.00 Strážske
+ Michal a Marianna Maruščák
17.00 Pusté Čemerné

Piatok /20.11./

Bl. Anky Kolesárovej, panny, muč.            

18.00 Strážske
+ z rodiny Kolibabovej
17.00 Brekov
+ Anna Nemcová

Sobota /21.11./

Obetovanie Panny Márie

17.15 večeradlo s Pannou Máriou

18.00 Strážske – seniorská spn.
+ z rodín Kusyovej a Pavlíkovej

15.00 Krivošťany – sobášna spn.

17.00 Brekov – seniorská spn.
+ Michal, Veronika, Juraj, Mária

Nedeľa /22.11./

34. nedeľa v období cez rok

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Máriu, Ľudku, Simonku 

08.00 Brekov
ZBP pre Ondreja s rodinou

09.30 Pusté Čemerné

  • KN č. 46 – Núdznym určite pomôže celoplošná potravinová zbierka. – Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik sa v liste prihovoril chorým. – Spiš sa rozlúčil so svojím sídelným biskupom Mons. Štefanom Sečkom. – Sme povolaní veriť vo vzkriesenie. – Slovenský kapucín Dávid Bartimej Tencer je už päť rokov biskupom na Islande. – Zdravotný stav emeritného pápeža Benedikta XVI. sa nezhoršil. – Modlia sa za obete útoku vo Viedni i v Nice. – Nádej je dar od Pána Boha. – Vatikánske múzeá opäť zavreli. – Svätopeterské námestie bude zdobiť strom zo Slovinska. – Ježiš Kristus je učiteľom modlitby. – Kam kráča dnešná mládež. – Potrebujeme sa naučiť duchovne rozlišovať. – Viera a veda sú vo veľmi úzkom vzťahu. – Priama reč neurovedkyne. – Najdôležitejšia je spása nesmrteľnej duše. – Stretli sa jedinečné bardejovské jubileá. – Mladí píšu listy seniorom v domovoch dôchodcov. – Vysokoškolákov o čosi ubudlo. – Hudbe sa stále učí rozumieť.
  • Nasledujúca 34. nedeľa v cezročnom období bude zároveň nedeľou Krista Kráľa a z tohto dôvodu budú pri všetkých nedeľných sv. omšiach pobožnosti Krista Kráľa spojené s Eucharistickým požehnaním.
  • Počas pandémie možno získať úplné odpustky pre dušičky v očistci počas celého mesiaca novembra pri splnení obvyklých podmienok, ktoré nájdete takmer v každej katolíckej tlači vrátane katolíckych médií.