Pondelok /23.11./

sv. Klementa, pápeža a Kolumbána, opáta
spomienka

18.00 Strážske
+ Emerich a Viera Meňovčík
17.00 Brekov – detská
+ Ján Karoľ

Utorok /24.11./

sv. Ondreja Dung-Laka a spoločníkov mučeníkov
spomienka

18.00 Strážske
+ z rod. Bán,Hocman,Sabol,Tejgi  
17.00 Pusté Čemerné

Streda /25.11./

sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice
spomienka

18.00 Strážske – detská
ZBP Martin, Peter, Pavol, Jolana
17.00 Brekov
+ Michal Mydlo

Štvrtok /26.11./

féria

18.00 Strážske – výročná
+ Anežka Meňovčíková
17.00 Krivošťany

Piatok /27.11./

féria

18.00 Strážske
ZBP pre rodinu Apiarovú
17.00 Brekov
+ z rodiny Nemcovej a Radovej

Sobota /28.11./

féria

18.00 Strážske – seniorská spn.
+ Janík Kirvej
17.00 Brekov – seniorská spn.
+ Pavol, Mária, Ján Baláž

Nedeľa /29.11./

1. adventná nedeľa

08.00 Krivošťany

09.30 Strážske
ZBP pre Ľudmilu Lecákovú 

08.00 Pusté Čemerné

09.30 Brekov
ZBP pre Jozefa Mihaľka

  • KN č. 47 – Trnavská univerzita si pripomenula okrúhle výročie otvorenia. – Musíme spoločne žiadať mier pre celý svet. – Bratislavská arcidiecéza ako i spišská diecéza oslávili svojho patróna sv. Martina. – V Kláštore pod Znievom spravili drevenú kaplnku patrónovi poľovníkov sv. Hubertovi. – Pôst učí človeka predovšetkým pokore. – Nový prezident USA Joe Biden telefonoval s pápežom Františkom. – Maltézsky rytieri zvolili nového miestodržiteľa a Vincentíni slávia výročie mariánskeho zjavenia. – Francúzske Lurdy majú nový status národnej svätyne podobne ako Portugalská Fatima. – Modliť sa musíme ustavične a neprestajne. – Pred Kristom Kráľom kľakáme, aby vládol ľudským srdciam. – Gotický klenot vábi precíznou majstrovskou prácou. – Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore. – Modlitba posvätného ruženca.
  • Nasledujúcu 1. adventnú nedeľu podporíme zbierkou Slovenskú katolícku charitu a zároveň pri všetkých sv. omšiach požehnáme adventné vence, pri ktorých sa potom aj spoločne stretávajme v modlitbe.
  • Počas pandémie možno získať úplné odpustky pre dušičky v očistci počas celého mesiaca novembra pri splnení obvyklých podmienok, ktoré nájdete takmer v každej katolíckej tlači vrátane katolíckych médií.