Pondelok /01.03./

féria

18.00 Strážske
+ z rodín Škulkovej a Vedrovej
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Utorok /02.03./

féria

18.00 Strážske
+ z rodín Kopáčovej a Mrízovej  
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Streda /03.03./

féria

18.00 Strážske
+ Juraj a Valéria Varga
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Štvrtok /04.03./

féria

18.00 Strážske
+ Milan a Mária Stanovčák
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Piatok /05.03./

féria

18.00 Strážske
+ Cyril Kolibab
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Sobota /06.03./

féria

18.00 Strážske – s plat. Nedele
ZBP pre Radoslava Šudicha
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Nedeľa /07.03./

3. pôstna nedeľa

10.00 Strážske
ZBP pre Jozefa Dzurilu 
Od 1. januára 2021 je pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.
  • KN č. 8 – Dlhodobý zákaz verejných bohoslužieb je neúnosný. – Slovenskí biskupi povzbudzujú k pôstu a aj my sme sa pripojili k modlitbe za obete zneužívania. – Dehumanizácia dnešných kresťanov. – Nad Tatrami sa blýskalo i svitalo. – Pápež František vymenoval nového vikára pre štát Vatikán, ktorého rozpočet je schválený i s deficitom. – Aj tento rok vyzerá byť Veľká noc s obmedzeniami. – Jeruzalem je však možné navštíviť i počas pandémie. – Veľvyslanci V4 slávili jubileum sv. omšou vo Vatikáne. – Spása je číra milosť a číra bezodplatnosť. – Poznávanie sv. Jozefa v biblických faktoch. – Pôstne obdobie je príležitosťou na reštart. – Kňazi slúžia trpiacemu Pánovi. – Misionári verbisti kráčajú s Božím slovom v ústrety jubilejnej stovke. – Vysviacka prvých troch slovenských biskupov figuruje aj na zberateľských predmetoch. – Nech je rodina spoločenstvom modlitby a urobme si duchovné cvičenia i doma. – Ako sa modliť s Božím slovom. – Nedala sa zlomiť. – Učia sa jazyky online so seniormi. – Krížová cesta vás zavedie až ku kaplnke Vzkriesenia
  • Katolícku charitu bude možné podporiť počas celého pôstneho obdobia buď finančným príspevkom priamo na účet alebo poštovým poukazom či načítaním QR kódu v mobilnej aplikácii. Vopred vrelá vďaka.
  • Pobožnosti krížových ciest budú aspoň zatiaľ v súkromnej réžii v kruhu rodín s katolíckymi médiami.
  • Plnomocné odpustky možno tento rok získať na spôsob chorých a imobilných nábožným čítaním a zároveň rozjímaním o Ježišovom umučení a tiež známou modlitbou: „Dobrý a preláskavý Ježišu Kriste.“